تبلیغات
7030 - ۷ راه حل برای تهویه مطبوع حمام و سرویس بهداشتی
 
7030
شارژ بخرید و درآمد کسب کنید.
                                                        
درباره وبلاگ

0️⃣3️⃣0️⃣7️⃣ سامانه «هفتاد سی» کاربران را در ۷۰ درصد سود بازار بزرگ محصولات اعتباری از جمله شارژ و بسته های اینترنت و قبض و... شریک می کند.
شما روی خرید تمام کسانی که مستقیم و غیر مستقیم از طریق شما با سایت و اپ ۷۰۳۰ آشنا شده اند، سود مشخص خواهید داشت.

مدیر وبلاگ : امید احمدپور
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ورودبه کانال تلگرام اخکوک
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

حمام: آلودگی هوا، کپک و رطوبت چیزهای ناخوشایندی هستند که شما حضور آن ها را در منزل خود و به ویژه در حمام تان نمی خواهید. کیفیت هوای درون خانه معمولا بدتر از هوای بیرون است و علت آن اغلب به دلیل تهویه ی ضعیف هوای منزل است. اگر هنگامی که در منزل هستید، از قرمز شدن و خارش چشم هایتان رنج می برید، دلیلش می تواند تهویه ی ضعیف باشد. اگر پنجره ی حمام شما همیشه بخار گرفته است، می تواند نشانه ی تهویه ی ضعیف باشد. از نشانه های رایج دیگر، کپک روی سقف حمام و سرویس بهداشتی و بوهای ماندگار قوی است. اتاق دوشی که همیشه بوی نا می دهد، عموما نشان گر این است که آن فضا به درستی در برابر رطوبت عایق بندی نشده است.
چیدانه در این مطلب چند نکته ی حرفه ای به شما آموزش می دهد تا کیفیت هوای درون حمام تان را بهبود بخشید. با ما همراه باشید...

۱. برای تهویه مطبوع حمام یک هواکش با کیفیت تهیه کنید.

تهویه مطبوع حمام

یک هواکش با کیفیت برای دست یابی به هوای داخلی بهتر الزامی است. فقط در انتخاب هواکش به این نکته دقت کنید که زیادی پر سر و صدا نباشد.

نکته: در صورتی که احساس می کنید هواکش تان خراب شده است، قبل از تماس با فروشنده، یک برگ دستمال توالت را نزدیک به پنجره ی هواکش نگه دارید. اگر فن درست باشد، دستمال را به سمت خود می کشد. در غیر این صورت ممکن است به هواکشی جدید نیاز داشته باشید.

۲. برای تهویه و خشک کردن حمام از چندین روش استفاده کنید.

هواکش حمام و سرویس بهداشتی

این حمام از دو راه کیفیت هوای داخلش را بهبود می بخشد: یک پنجره ی کوچک برای هوای تازه و یک هواکش. با کوتاه کردن زمان دوش تان می توانید باعث کاهش کپک شوید، زیرا به زدودن رطوبت کمتری نیاز است.

نکته: اگر سقف کوتاه یا حمام بخار دارید، از قرار دادن هواکش در درون اتاق دوش اجتناب کنید. با این کار بخار از کانال هواکش به عنوان دودکش استفاده می کند.

۳. زمان سنج هواکش در حمام نصب کنید.

زمان سنج هواکش در حمام

یک زمان سنج هواکش با تنظیمات یک ساعته تهیه کنید و از اعضای خانواده ی خود بخواهید در هر بار دوش گرفتن از آن استفاده کنند.
اگر در حال ساخت ساختمان جدیدی هستید، زمان سنج از راه دور نصب کنید تا بتوانید در اواسط روز یا بعدازظهر هواکش را روشن کنید.

اگر فرزندان کوچکتر دارید یا فکر می کنید روشن کردن زمان سنج هواکش را فراموش خواهید کرد، از هواکش با حسگر حرکتی استفاده کنید.

اهالی فن پیشنهادی: لوازم و تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

۴. از سیستم های گرمایشی کف در حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید.

داشتن زمان سنج برای هواکش و سیستم گرمایشی کف یک روش عالی برای داشتن حمامی خشک و سالم است. هیچ راهی سریع تر از گرمایش کف، کف حمام یا اتاق دوش را خشک نمی کند. روش گرم کردن حمام با کفپوش های گرمایشی را که سیستم بسیار مطبوعی برای گرمایش سطوح سرد از کف اس، قبلا به طور کامل برایتان معرفی کردیم.

نکته: مطمئن شوید نصب سیستم گرمایشی درون اتاق دوش تان مجاز است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش سیستم های گرمایشی سرمایشی در اهالی فن چیدانه مراجعه کنید.

۵. پنل های جداکننده ی اتاق دوش باید فضایی برای تهویه باقی بگذارند.

طراحی داخلی حمام

در این تصویر توجه کنید که چگونه پنل های شیشه ای تا سقف بالا نرفته اند. با این کار چرخش هوای بیشتری در فضا خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی: تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی را در چه ارتفاعی نصب کنیم؟

این نمونه نیز مثال خوبی از قرارگیری مناسب تهویه است. هواکش نزدیک به ورودی اتاق دوش قرار گرفته و درب ها و دیوارهای شیشه ای مسیر خروج رطوبت و بخار اتاق دوش را مسدود نکرده اند.

۶. در حمام بخار از پنجره بالای درب جهت تهویه مطبوع استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

اگر به طور دقیق این تصویر را ببینید، به دلیل دیوارهای تمام شیشه متوجه خواهید شد اینجا یک حمام بخار است.
پنجره بالای درب در هنگام بسته بودن درب می تواند به به خشک شدن اتاق دوش کمک کند. نصب هواکش نزدیک به پنجره بالای درب نیز به خارج کردن هوا از فضای دوش در هنگام بسته بودن درب کمک می کند.

نکته: اگر حمام بخار دارید، احتمالا باید هواکش بزرگتری نصب کنید.

۷. به بندکشی ها و درزهای ملات در کف حمام و سرویس بهداشتی توجه کنید.

حمام در دکوراسیون منزل

بندکشی های کمتر به معنای سطح جاذب رطوبت کمتر و تبخیر بیشتر است.
مطمئن شوید کف شویی (زه کش) که نصب می کنید، به رطوبت اجازه ی خروج از سطح زیرین تایل ها را می دهد. گرم کردن فضا با سیم کشی گرمایشی تأیید شده نیز راه حل خوبی است.