تبلیغات
نماگرد - طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی برای معلولین و سالمندان

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

حمام: عموم ما وقتی به مقوله ی طراحی فکر می کنیم، فقط افراد سالم و جوان را در نظر می گیریم. شاید در فضایی که طراحی می کنیم افراد کم بینا، معلول، از کار افتاده یا پیر و سالمند تردد کنند. طراحان باید در طراحی های خود این قشر را نیز در نظر بگیرند. یکی از مهم ترین قسمت هایی که باید در طراحی آن برای این افراد دقت زیادی شود، حمام و سرویس بهداشتی است. در این بخش ها باید فضای اضافی برای پرستار، ویلچر یا واکر لحاظ شود. چیدانه در این مطلب چند نکته برای طراحی حمام و سرویس بهداشتی مناسب معلولین و سالمندان را به شما پیشنهاد می دهد. با ما همراه باشید...

یکی از وسایل بسیار سودمند و پر کاربرد برای معلولین و سالمندان در سرویس های بهداشتی نرده یا میله ی حائل است. به محل قرار گرفتن این میله ها در این تصویر دقت کنید که دقیقا در مکان های مورد نیاز نصب شده اند.
اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید، بهتر است فضای دوش را با درب یا پرده از بقیه ی فضاها جدا نکنید. با این کار یک کفیکپارچه در حمام خود ایجاد می کنید که هم برای حرکت مزاحمت ایجاد نمی کند و هم فضای باز بیشتری برای پرستار فراهم می کند.
نکته: در هنگام طراحی حمام های یکپارچه، از توالت های آویزان به دیوار استفاده کنید. این توالت ها ساخت چنین حمامی را آسان تر می کنند، زیرا دیگر لازم نیست لوله ی تخلیه ی فاضلاب آنها از سیستم ضد آب کف سازی عبور کند.

در صورتی که می خواهید فضای دوش را تفکیک کنید علاوه بر بزرگ در نظر گرفتن آن، از درب های بزرگ استفاده کنید که ورود و خروج به این فضا راحت باشد.

مطلب پیشنهادی: آنچه باید درباره درب در دکوراسیون داخلی منزل بدانید!

استفاده از کاشی های بزرگ در کف حمام سطحی صاف و مسطح برای حرکت کرسی ها و وسایل کمکی متحرک ایجاد می کند. از ۱۰ نکته کلیدی در انتخاب کاشی حمام در دکوراسیون منزل که چیدانه قبلا به شما متذکر شد، غافل نشوید.
نکته: در هنگام ساخت حمام سعی کنید از شیب یک طرفه در کف حمام استفاده کنید تا وقتی بر روی کرسی یا صندلی می نشینید تکان نخورد. معمولا حمام هایی با یک چاه تخلیه دارای چندین شیب هستند که باعث می شود صندلی های چهارپایه بر کف آنها لق بخورد.

در زه کش این حمام چراغ های LED کار گذاشته شده که باعث می شود فرد معلول یا سالمند در هنگام وجود بخار، قادر به حرکت باشد. اگر شما هم دچار اختلال بینایی هستید، کار گذاشتن این چراغ های LED در زه کش راه حل خوبی است.
نکته: به نورپردازی حمام در شب توجه کنید تا امنیت لازم را تأمین کند. هم چنین راهرو بین سرویس بهداشتی و اتاق خوابرا برای عبور و مرور شبانه کاملا روشن کنید.

مطلب پیشنهادی: سرویس بهداشتی با نورپردازی خیره کننده

وارد شدن به وان ها برای همه ی افراد کار آسانی نیست و بهتر است این فاصله با یک پله متعادل شود و از میله ی حائل نیز استفاده شود. شما می توانید میله های حائل را با چراغ های LED ترکیب کنید و حرکت را راحت تر سازید.

ممکن است در هنگام نشستن یا برخاستن از روی توالت یا ورود و خروج به وان شخص معلول یا سالمند لیز بخورد. اگر منزل این فرد به سیستم هشدار مجهز است، حتما یک دکمه ی اخطار در حمام تعبیه شود و در صورت نزدیک نبودن کلید آن، یکدستگاه بی سیم به گردن فرد آویخته شود.
نکته: معمولا شخصی که می افتد نمی تواند بلند شود، پس بهتر است این دکمه ی اخطار در ارتفاعی نصب شود که در دسترس شخص زمین خورده باشد.

اگر لازم است که فضای دوش شما از کف حمام ارتفاع بگیرد، سعی کنید تا جایی که می شود این ارتفاع کوتاه باشد تا برای افرادی که در حرکت یا بینایی مشکل دارند، مزاحمت زیادی ایجاد نکند.
برای درب های شیشه ای اتاق دوش حتما میله های حائل تعبیه کنید. ضمنا قرار دادن این میله ها در کنار ورودی اتاق دوش و زیر جایگاه وسایل حمام به فرد کمک می کند که در هنگام ورود و خروج و برداشتن شامپو و صابون بتواند خود را محکم نگه دارد.

با شـارژ آمد چــــــــــــــــــطور میلیونر شـــوم؟
افزایش ممبر واقعی درکانال های پیام رسان سروش
کانال رسمی نماگرد در پیام رسان سروش
جدیدترین سری مدل پرده منزل
بهترین کفپوش و دیوارپوش برای حمام و سرویس بهداشتی
استیکر دیواری، در ۵ دقیقه دکوراسیون منزل را متحول کنید!
رنگ یا کاغذ دیواری؟ مسئله این است!
کفپوش چوبی یا کاشی و سرامیک؛ کدام بهتر است؟
شیک ترین رنگ برای درب های داخلی منزل شما!4
۹ راز انتخاب بهترین کاغذ دیواری!
ساده ترین راه ها برای تمیز کردن دیوار منزل!
نقاشی ساختمان آبرنگ
بهترین راه ها برای تمیز کردن کف خانه
۸ ایده ساده برای پوشاندن قاب های زشت پنجره ها
با درب و پنجره های قدیمی در دکوراسیون منزل تان غوغا کنید!
کمد و قفسه ها، پارتیشن و دیوارهای جداکننده در طراحی داخلی
۱۰ شیوه چیدمان کاشی و سرامیک در کف
۷ روش کور کردن دید همسایه به خانه
ایده های گچبری در دکوراسیون خانه های امروزی!
شومینه الکلی جایگزینی بی دردسر برای شومینه های سنتی
۷ ایده تزیین دیوار های خالی
معرفی سقف شیب دار و روش اجرای آن در ساختمان
درب ضد سرقت و آنچه باید بدانید!
نرم افزار تولید مخاطبین انبوه درتلفن همراه
نقاشی داخل ساختمان
رنگ و دكوراسیون خانه
نقاشی ساختمان در سنندج
رنگ و دكوراسیون خانه
نقاشی ساختمان آپارتمان
نقاشی ساختمان در كیش
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • کینگ بلگ