تبلیغات
نماگرد - ایده های گچبری در دکوراسیون خانه های امروزی!

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

ایده های گچبری در دکوراسیون خانه های امروزی!

سقف: خانه های ایرانی مملو است از تزئینات مختلف، تزییناتی که حضورشان خانه را زیباتر و فضای آن را دل چسب تر می کند، تزییناتی بس پر جزییات که چشم هر بییننده ای را به خود خیره می کند. در مطلب آینه کاری تلالو نور و روشنی خانه های ایرانی به بررسی آینه ها و آینه کاری در معماری ایرانی پرداختیم، حالا هم می خواهیم یکی دیگر از تزیینات داخلی خانه را بررسی کنیم، می خواهیم به سراغ گچبری ها برویم، گچبری هایی که مثال آن ها را در هیج جای دیگری نمی توان پیدا کرد. گچبری هایی که ظرافت تراش شان زبان را به تحسین وا می دارد. قطعا کاربرد این گچبری ها در خانه های امروزی با خانه های قدیمی و سنتی فرق دارد پس با چیدانه در این مطلب همراه باشید تا ببینیم که گچبری ها در خانه های مدرن چه معنا و مفهومی گرفته اند.

گچری های سقف

وقتی صحبت از گچ بری ها به میان می آید اولین چیزی که به ذهن انسان می رسد سقف خانه است. درست هم هست، چرا که در قدیم هم از هنر گچبری برای از سادگی درآوردن سقف ها استفاده می شده است. گچبری های سقف دارای اشکال مختلف و متفاوتی هستند که می توان آن ها را با توجه به چیدمان مبلمان ها و یا حتی سبک دکوراسیونی خانه انتخاب کرد.

گچبری ها، جدا کننده سقف و دیوار

از گچبری ها برای جدا کردن دیوار از سقف و از بین بردن حالت یک پارچگی آن ها استفاده می شود. معمولا این گچبری ها رنگی متفاوت از دیوار و سقف دارند و بیشتر هم با رنگی مکمل رنگ اصلی دیوارها رنگ می شود تا زیبایی آن بیشتر به چشم بی آید.

گچبری هایی با ضخامت زیاد

در دیوارهایی که ارتفاع زیادی دارند معمولا از گچبری هایی با ضخامت زیاد استفاده می کنند تا حضورشان باعث شود تا ارتفاع دیوار کمتر به نظر برسد. شما هم می توانید از همین ترفندهای دکوراسیونی برای خانه تان استفاده کنید.

ایجاد سقف کاذب با گچبری ها

اگر می خواهید در خانه تان سقف های کاذب متفاوتی داشته باشید از گچبری ها استفاده کنید و مانند عکس بالا به وسیله آن ها در سقف حفره ای زیبا ایجاد کنید. حتی می توانید به وسیله نورپردازی ها هم آ« ها را کمی متفاوت تر کنید.

گچبری ها راهی برای ایجاد هماهنگی در دکوراسیون داخلی

گچبری ها را الزاما نباید در حد فاصل دیوار ها و سقف ها استفاده کرد. می توان برای ایجاد هماهنگی بیشتر در دکوراسیون داخلی فضاهایی مانند اتاق خواب و یا نشیمن در بالای درب های ورودی هم از همان گچبری هایی که در دیوارها استفاده شده، استفاده کنید. اگر رنگ شان هم یکی باشد که بهتر است. همین نکته های ظریف دکوراسیونی می تواند به شما در داشتن فضایی زیبا تر و دل نشین تر کمک کند.

گچبری و دیوارهای بلند

چند پاراگراف بالاتر به استفاده از گچبری ها در دیوارهای بلند اشاره کردیم. حالا هم میخ واهیم نوع دیگری از آن ها را ببینیم. برای دیوار های این چنین بلند هم می توان نوع دیگری از گچبری ها را استفاده کرد. می توان دیوار ها را با استفاده از قاب های گچبری شدهن حس و حالی تازه بخشیدف اصلا شاید بشود داخل این قاب ها را با تابلو های نفیس و زیبا زیباتر هم کرد، این دیگر به سلیقه خودتان بر می گردد.

گچبری ها در فضاهای داخلی

برای استفاده از گچبری ها محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید از آن ها در فضاهای داخلی مختلف استفاده کنید. مثلا برای سقف فضاهایی مانند حمام ها که معمولا سقف ها به دلیل رطوبت موجود پوسیده می شوند. برخی از انواع این گچبری ها لایه هایی محافظ و کمی براق دارند که همی میتواند برای دکوراسیون داخلی حمام جالب باشد و هم کاربردی است.
طبقه بندی: کودکان ووالدین، 

تاریخ : چهارشنبه 21 بهمن 1394 | ساعت 09 و 26 دقیقه و 23 ثانیه | نویسنده : امید احمدپور | نظرات
با شـارژ آمد چــــــــــــــــــطور میلیونر شـــوم؟
افزایش ممبر واقعی درکانال های پیام رسان سروش
کانال رسمی نماگرد در پیام رسان سروش
جدیدترین سری مدل پرده منزل
بهترین کفپوش و دیوارپوش برای حمام و سرویس بهداشتی
استیکر دیواری، در ۵ دقیقه دکوراسیون منزل را متحول کنید!
رنگ یا کاغذ دیواری؟ مسئله این است!
کفپوش چوبی یا کاشی و سرامیک؛ کدام بهتر است؟
شیک ترین رنگ برای درب های داخلی منزل شما!4
۹ راز انتخاب بهترین کاغذ دیواری!
ساده ترین راه ها برای تمیز کردن دیوار منزل!
نقاشی ساختمان آبرنگ
بهترین راه ها برای تمیز کردن کف خانه
۸ ایده ساده برای پوشاندن قاب های زشت پنجره ها
با درب و پنجره های قدیمی در دکوراسیون منزل تان غوغا کنید!
کمد و قفسه ها، پارتیشن و دیوارهای جداکننده در طراحی داخلی
۱۰ شیوه چیدمان کاشی و سرامیک در کف
۷ روش کور کردن دید همسایه به خانه
ایده های گچبری در دکوراسیون خانه های امروزی!
شومینه الکلی جایگزینی بی دردسر برای شومینه های سنتی
۷ ایده تزیین دیوار های خالی
معرفی سقف شیب دار و روش اجرای آن در ساختمان
درب ضد سرقت و آنچه باید بدانید!
نرم افزار تولید مخاطبین انبوه درتلفن همراه
نقاشی داخل ساختمان
رنگ و دكوراسیون خانه
نقاشی ساختمان در سنندج
رنگ و دكوراسیون خانه
نقاشی ساختمان آپارتمان
نقاشی ساختمان در كیش
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • کینگ بلگ